FASHION WEEK POLAND 6-10 maja 2014 ŁÓDŹ

FASHION WEEK POLAND


 X edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w dniach 6-10 maja 2014 roku, w nowoczesnych przestrzeniach EXPO-Łódź oraz Centrum Promocji Mody. Podczas X edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland zobaczymy kolekcje na sezon jesień-zima 2014/2015.
 
X edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w EXPO-Łódź, przy al. Politechniki 4. Otwarte w 2012 roku centrum konferencyjno-wystawiennicze stanowi idealną odpowiedź na zapotrzebowanie Projektantów oraz Gości Polskiego Tygodnia Mody. Centrum dostosowane jest w pełni do organizacji pokazów mody oraz posiada komfortowo wyposażone sale konferencyjne. To właśnie w EXPO-Łódź będą miały miejsce pokazy „Designer Avenue”, strefa Showroom oraz seminaria „Let Them Know”. Natomiast wybieg pokazów „OFF Out of Schedule” stanowić będzie profesjonalna sala pokazowa Centrum Promocji Mody, którą – dzięki współpracy z ASP w Łodzi –  poznaliśmy podczas ubiegłorocznej edycji.DESIGNER AVENUE - ZNAMY PIERWSZE NAZWISKA PROJEKTANTÓW!
 
7 lutego 2014 roku w VIAMODA INDUSTRIAL, odbyło się spotkanie Rady Programowej Designer Avenue. Członkowie Rady wybrali kolekcje projektantów, które zobaczymy w maju podczas 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Gratuluje wyłonionym projektantom, a są nimi:
 
ODIO I JAKUB PIECZARKOWSKI
KĘDZIOREK
MALGRAU
SOWIK MATYGA
KUBATEK
 
Wybór projektantów przebiegał dwuetapowo. Do 15 stycznia projektanci nadsyłali zgłoszenia, na które składały się zdjęcia oraz rysunki kolekcji na sezon jesień-zima 2014/2015, a także jej krótki opis. Na podstawie aplikacji Rada Programowa wybrała dwudziestu projektantów i zaprosiła ich na spotkanie, na którym pokazali odszyte już sylwetki. Kolekcje mają premierowy charakter i nie były dotąd prezentowane w Polsce.
Pokazy Designer Avenue zobaczymy w centrum wystawienniczym EXPO-Łódź, nowej przestrzeni Polskiego Tygodnia Mody.

SCENA OFF OUT OF SCHEDULE DZIESIĄTEJ EDYCJI
Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland zobaczymy najlepszych przedstawicieli polskiej mody awangardowej. Rada Programowa OFF Out of Schedule wybrała następujących projektantów, którzy zaprezentują swoje pokazy, instalacje i performance'y:
 
Kas Kryst
MoMi-Ko
SZPILA
Katarzyna Górecka
PAULINA PTASHNIK
ZWYRD
Jakub Pieczarkowski
IMA MAD
BLOT
Anna Kołodziejska
Romana
 
Część OFF Out of Schedule ma za zadanie pokazać szerszej publiczności modę, która jest nie tylko piękna, zwiewna i elegancka, ale także wszystko to, co w niej dziwne, przeskalowane, nietypowe i kontrastowe. Pokazy mają premierowy charakter i nie były wcześniej pokazywane w Polsce. Spotkanie Rady Programowej OFF Out of Schedule, na którym dokonano wyboru projektantów.Jade!!!!!!:)))))) SAVE THE DATE!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

Instagram

LookBook